Valithria je zelený drak zraněný a uvězněný Lich Kingem, který potřebuje vaší pomoc. Cílem boje uzdravit draka na plné HP, což jí umožní se osvobodit a ukončit boj mocným AoE. Healeři se tak musí zaměřit na léčení bosse, přičemž tank a DPSka budou zabíjet vlny příchozích addů. Pro 10man by dle návodů měl stačit 1 tank, protože většina addů nemusí být tankována. 3 healeři jsou zde nutnost. Pevná pozice není, protože během boje dochází neustále k přesunům dle addů. Addi vylézají z levé a pravé “jeskyně”, Valithria leží uprostřed.

Addi by se měly zabíjet v tomto pořadí:

Blazing Skeletons
Vypadá jako kostlivec, dělá kromě Fireballu ještě AoE do celého raidu Lay Waste, což je pro healery nejhorší a musí se na chvilku věnovat raidu a ne bossovi. Musí jít hned dolu. Netankují se.

Suppresor
Takoví malí mrštný potvory, vypadají jak Ambusheři přes Rotfacem/Festergutem. Ty jdou rovnou za Valithrií a channelují na ní healovací debuff, proto se musí hned sundavat. Netankují se.

Risen Archmages
Vypadají jako Kel’thuzad, prostě lichové. Mají hnusné kouzelné ability, Frostbolt zraňuje a zpomaluje celý raid (dá se a musí být přerušován), Column of Frost udělá na podlaze 2 žlutá kola, kdo v nich bude stát za 2 sekundy, toho to vystřelí do vzduchu a nebude moct kromě zranění pár sekund nic dělat. Poslední abilita je Mana Void, což je velké fialové kolo na zemi, kdo v něm bude, přijde o manu. Takže pořád koukat pod nohy (i healeři)!

Blistering Zombies
Vypadají a chovají se podobně jako Deformed Fanatic u Lady Deathwhisper. Takže rangeři je musí rychle sundat, v okamžiku smrti navíc vybuchují, takže všichni se mějte napozoru.

Gluttonous Abominations
Staří známí tlustí. Abominace se tankuje. Tank je otočí od raidu (dávají zranění do kuželu před sebe) a zabíjí se až jako poslední, protože jinak jsou vcelku neškodní. Po smrti se z nich stanou malí červíci, které by měl tank také nabrat, ať zbytečně nekoušou a nepřerušujou healery.

Pro healery je zde důležitý mechanismus získávání buffů. Čas od času Valithria vykouzlí 3 zelené portály do Emerald Dreamu. Chvilku před objevením portálu je místo kde se objeví znázorněno zelenou tečkou (na videu je to vidět). Po objevení portálu vždy 2 ze 3 healerů odejdou do snu, kde budou “lovit” obláčky Dream Clouds. Ve snu se pohybujete normálně ve všech osách, je dobré získat co nejvíce obláčků, protože za každý dostanete 10% healování navíc a mana regen. Pro 10man je použitelná taktika, kdy jeden healer je primárně určen na healování bosse (ideálně paladin nebo shaman) a do snu jde vždy, s ním jde na střídačku vždy jeden ze zbylých healerů a ten třetí zůstává a healuje raid. Na bosse fungují všechny záchranné healovací ability a je dobré je používat (Lay on Hands, Guardian Spirit, atd.)