Existujeme již 14 let, pokusy a omyly jsme si odbyli na začátku a teď už je neopakujeme. Stabilní uživatelská základna, nejvíce se věnujeme dlouhodobým hráčům, protože díky nim 3server stále funguje.

Blizzlike zážitek
pro puristy ale i něco navíc pro všechny, kdo touží po něčem navíc (Rohlíkov (městečko) je lokace mimo hratelnou zónu hry, která nijak nenarušuje blizzlike žážitek ostatním hráčům)

Férový tým
Jsme patrně nejfunkčnější blizzlike server v České republice a na Slovensku s největší stabilní uživatelskou základnou. Nejsme pay to win, takže odměny pro hráče v systému nezvýhodňují hráče, kteří podporují 3server, ale pouze jim ulehčují život a dělají hraní pohodlnějším nebo jim přidávají na prestiži, ale nedělá to z nich automaticky lepší hráče s nefér výhodou.
Server platíme na rok dopředu, takže se vám nestane, že by server od svého vzniknu za 2 měsíce skončil. Dodává to rovněž důvěru ve stabilitu serveru všech hráčů i teamu. Server provozujeme v profesionálním, klimatizovaném pražském datacentru na profesionálním serveru značky HP Proliant. Databáze serveru zálohujeme každé 4 hodiny na 2 místa, automatické ukládání herních pozic hráčů jsou 60 vteřin, VIP hráč může příkazem .save ukládat hru klidně každých 20 vteřin. Měsíčně v průměru opravíme několik jednotek až desítek bugů.

Hráči hráčům
Kdykoliv řešíme nějakou netriviální funkcionalitu, pečlivě to konzultujeme s nejzkušenějšími hráči komunity. Tak se vždy ujistíme, že oprava dané funkcionality bude herní komunitou přijata zcela bez pochyb. Máme manager herních účtů, kde lze spravovat postavy, hlásit bugy, generovat vouchery a mnoho dalšího.

Správa serveru
Něž nasadíme nějakou úpravu, důkladně ji testujeme na 2 našich testovacích serverech Pro zaškolování nových členů máme samostatný testovací server, říkáme mu Chudák. 🙂 Nestane se proto, že byste ve hře potkali nezkušeného člena teamu, který se momentálně zaškoluje na svou pozici. Podporu zajišťujeme na facebook stránkách 3serveru, na emailech a přes tickety. GMko “jen tak” ve hře nehledejte. Díky novému systému na řešení ticketů členy teamu přes webové rozhraní, jsme schopni hráčům pomáhat a radit i tehdy, když nejsme ve hře. Na webu máme odkazy ke stažení na verzi hry s vylepšenou grafikou s HD Texturami a modely z novějších verzí hry a současně máme k dispozici ke stažení počeštěného klienta, nebo anglického klienta s českými questy (2500 přeložených questů).