Vítejte v sekci FAQ neboli často kladené dotazy. Hráči, kteří hrávají u konkurence obvykle jsou plní dojmů, že když na nějakém fun serveru jinde točí něco víc, že to u nás je automaticky špatně. Pojďme si to proto potvrdit, nebo vyvrátit.

Zeptáme se proto Héry, která hraje tou dobou na offiku. Zkoušela jsi to u nás a hraješ Ele Shamana na offiku.

Héra: Ne všechny postavy na offiku točí stejně, co točily před 13 lety na offiku. Hráči mají mylné představy o tom, kolik by měly postavy točit damage. Uznávám, že některé postavy nefungují perfektně, jak mají, ale hráči často nikdy nenahlásí problém s nějakým spellem. Hráči hrávají na jiném freečku a pak si myslí, že tady točí málo.
I podle aktuálních žebříčků Ele Shaman nikdy netočil nějaký velký damage. Na prvních datadiscích točil Ele Shaman více, šel velmi rychle nahoru s damagem s pár Itemy např. z Ulduaru. Jakmile přišlo Tocko a IceCrown, kde se jiné classy dostávaly na úplně jiné CAPy, tak jiné classy spadly a tohle je přesně to, co si mnozí hráči vůbec neuvědomují.
Stejní hráči, co si stěžují, že Ele Shaman točí málo, by se na offiku nedostali přes Marrowgara, nebo Death Bringera. Na offiku musíš používat skoro všechny svoje spelly, každý jeden druid točí rychleji innervačky, protože Healerům rychleji dochází mana. Paladini používají skoro všechny svoje defensivní cooldowny. Na 3serveru zabiješ stejné bosse bez problémů. Sindragossu by nedalo strašně moc lidí na Offiku. Mám na Offiku Ele Shamana s podobným gearem, jako mám tady a točí dost podobně, jako tady, i spelly procují jak mají.


Hodí se ještě na závěr vložit odkaz na nějaká data, která si jste schopni dohledat svépomocí. Přikládám odkaz zde.

Díky Héře za poskytnuté informace a těším se v některém z dalších článků na podobná témata.

K okomentování damage. Ele Shaman se neměnil, měnil se na classicu Retri Paladin a Feral Druid. Další informace necháme na samostudiu.

Zdroj: https://wow.zamimg.com/uploads/blog/images/39269-wotlk-classic-phase-4-dps-rankings-week-18-icecrown-citadel.png

Vysvětlení obrázku nad tímto odstavcem. Score je aktuální Damage rating z posledních 50 fightů, jak se která classa umístila. Tento “měřič” zohledňuje i točení damage do mobek. Pokud do mobek dáte větší damage, než byste měli, program to vyhodnotí a sníží vám rating. Sleduje to i cooldowny, kolikrát máte použitý jaký cooldown. V logu si dokážete přehrát kompletně celý fight s Bossem. Takto by se měly momentálně umísťovat classy na offiku, pokud dělají úplně všechno správně tak, jak mají.

Další zdroje: https://www.wowhead.com/wotlk/news/wotlk-classic-phase-4-dps-rankings-week-18-icecrown-citadel-337678?webhook