Vložíme zde nezávislé zdroje, které se odkazují na výsledky studie, prokazující, že pokud v dětském věku hrajete počítačové hry, máte velkou pravděpodobnost na to, že vaše IQ bude díky schopnosti řešit problémy v počítačové hře, vyšší, než vašich vrstevníků, kteří hry nehrají.

Pozor, dokonce i sledování videa vedlo k mírnému zvýšení IQ. Není zatím jasné proč. zdroj

Studie se zaměřila na 10 leté děti, kde kontrolní skupina nehrála počítačové hry a druhá skupina dětí počítačové hry hrála.

Jedná se o vědeckou studii publikovanou v renomovaném vědeckém časopise Nature. Zde je odkaz na zprávu z ČT24.

Pokud si chcete přečíst původní zdroj v angličtině, tak zde.

My na 3serveru můžeme potvrdit výsledky studie empirickým pozorováním hráčů. Na zvládání World of Warcraftu, potřebujete obvykle znalosti angličtiny, znát herní taktiky, rozumět anglicky psanému textu ke splnění herních úkolů (questů), schopnost spolupracovat a často při opakovaném neúspěchu hráči studují taktiky, nastavení talentů a dalších herních mechanik na nejrůznějších webech, které se zabývají expertním nastavením herní postavy k jejímu optimálnímu vyladění, vzhledem k herní specializaci, pro kterou se hráč rozhodl.

A protože poslední léta u nás WoWko hraje drtivá většina lidí ve věkové kategorii 18 – 65 let, domníváme se, že WoWko je natolik komplexní, složitou, promyšlenou hrou, že na zvládání tolika kombinací herních mechanik, vám pouze průměrné či podprůměrné IQ stačit nebude.

Počítačové hry zlepšují i schopnost čtení

Více prozradí zdroj z časopisu Nature zde.